Vybíráme jídelní židle do kuchyně

Pokud v nejbližší době budete zařizovat svůj domov novou kuchyní, s největší pravděpodobností budete stát také před rozhodováním, jaké si pořídit nové jídelní židle. Jak ušetřit při výběru nejen čas, ale i vaše nervy? Rádi vám poradíme, jak na výběr jídelních židlí.

Židle Paula - rottdesign.cz

V první řadě vybírejte jídelní stůl a židle podle interiéru, ve kterém budou. Přeci jen, se do vaší malebné dřevěné roubenky budou jen stěží hodit ultra moderní plastové fosforové židle. A nejedná se výhradně jen o stylovou stránku, ale samozřejmě i velikost prostoru. A nyní je potřeba zbystřit. Do malých kuchyní je doporučováno pořizovat lehčí židle, se kterými je manipulace výrazně snazší. Není od věci, pokud budou například skládací nebo sklápěcí na stěnu. Jaké židle do větších kuchyní? Jak asi tušíte, do větších kuchyní a jídelen se hodí židle masivnější – dřevěné či kovové, s vyšším opěrákem a pokud to jde, nebojte se i područek. Pokud nepatříte zrovna k nejhubenějším, rozhodně se také zaměřte na nosnost židle.

Dalším důležitým parametrem je i pohodlí, které židle umožňují. Přeci jen málo kdo chce mít doma židle, ze kterých bolí záda. Proto se v obchodě nestyďte a každou židli důkladně vyzkoušejte. Další otázkou při výběru židlí je materiál a barva. V tomto případě se připravte na skutečně široký výběr, jehož výsledek je výhradně založen na vašich osobních preferencích a vkusu. Nicméně z praxe je odzkoušené, že velmi pohodlné židle jsou právě ty čalouněné. Nicméně na druhé straně zase kožené židle se velmi snadno čistí a židle textilní jsou příznivé svou cenou. Z praktických důvodů se do domácností s dětmi doporučují židle z omyvatelné látky nebo se snímatelným potahem. A na co si dát ještě pozor?

Výška židle

Židle by měla být vysoká zhruba 45 cm. Jestli je židle správně vysoká nejlépe zjistíte tak, že si na ni sednete a vyzkoušíte ji. Nohy v kolenou by při ideálně vysoké židli měli svírat pravý úhel a vaše chodidla by měla celou plochou ležet na zemi.

Šířka židle

Jak je to se šířkou správné židle? Ta je určena za ideální, má-li kolem 45 cm. Pokud chcete židli s područkami, může být samozřejmě širší. Co se týká hloubky sezení, měla by být taková, aby mezi hranou sedáku a vaším podkolenními jamkami byla mezera.

Opěradlo

Co se týče opěradla, tak jak již bylo zmíněno, vyšší komfort při sezení přináší židle s vyšším opěradlem. Nicméně v menších kuchyních a jídelnách může působit trošku nevhodně. Praktické jsou také područky, které usnadňují vstávání a i vzhled židle dostává elegantnější nádech.

Design

Důležitým faktorem je také to, jak židle vypadá. Tvar sedáku a celkový design židlí je už na vkusu každého. V poslední době je například trendem dát k jednomu stolu hned několik různých stylů židlí. Budete se divit, jak může na první pohled židlový cirkus působit zajímavě a harmonicky.

Materiál

Materiál, co se týče židlí, sice důležitý je, ale určitě je důležitější, zda odpovídá vašemu vkusu. Přeci jen, kvalita každé židle je ovlivněna spíše její konstrukcí.

Stylové židle od značky Rott Design

Carla

Kolekce židlí s názvem Carla patří spíše do kategorie drobnějších židlí. Konstrukce je vyrobena z kovu. Na výběr máte z nejrůznějších forem – pohodlné křeslo vybavené područkou, či křesílko s područkami a podnožím, které umožňuje lehce se pohupovat. Samozřejmostí je bohatá nabídka odstínů.

Židle Carla - rottdesign.cz

Židle Carla - rottdesign.cz

Židle Carla - rottdesign.cz

Židle Carla - rottdesign.cz

Laura

Kolekce Laura je charakteristická svou mohutností, odděleným sedákem a zároveň vyšším posedem. I tato kolekce židlí má konstrukci vyrobenou z kovu. Nicméně pro milovníky dřeva je v nabídce i varianta s dřevěnými nohami. Na výběr máte bohatou nabídku materiálů, barev a forem. Každý si přijde na své.

Židle Laura - rottdesign.cz

Židle Laura - rottdesign.cz

Židle Laura - rottdesign.cz

Židle Laura - rottdesign.cz

Paula

Pro vyznavače elegance je zde kolekce Paula. Ke kovové konstrukci přibyl dřevěný pod sedák. Na výběr máte mezi dubem, bukem a ořechem. Navíc, díky pružné kovové konstrukci je možné se na židli pohupovat.

Židle Paula - rottdesign.cz

Židle Paula - rottdesign.cz

Židle Paula - rottdesign.cz

Židle Paula - rottdesign.cz

Veškeré židle můžete zakoupit na www.rottdesign.cz.

Mohlo by vás zajímat: Jak vybrat jídelní stůl a na co si dát pozor při zařizování jídelny