Ušetřete místo, čas a energii s vestavnými spotřebiči

Také by se vám líbilo nevzhledný kus spotřebiče v domácnosti schovat, ale zároveň ho mít vždy po ruce? Pak využijte kouzla vestavných spotřebičů. My jsme pro vás připravili stručný přehled toho, jaké možnosti máte.

Hlavní výhodou vestavných spotřebičů je především velká úspora prostoru, se kterým pak budete moci efektivněji pracovat. Na vestavných spotřebičích je skvělý také vzhled. Spolu s dalšími komponenty vaší kuchyně vytvoří dokonale sladěný designový celek, ve kterém bude vaření a další domácí práce zábavou.

Aby se vynaložené prostředky vyplatily, šetřete spotřebu energie a nakupujte spotřebiče s energetickou třídou A (A+, A++, A+++). Ušetříte a navíc mají tyto moderní pomocníci v domácnosti i mnoho užitečných funkcí a programů, které ušetří i Váš čas. A jaké vestavné spotřebiče se vám tedy nejvíc vyplatí a stanou se nezbytnou součástí vašeho domova?

Vestavné spotřebiče

Vestavné varné desky a trouby

Vestavné varné desky zabudované v pracovní ploše kuchyňské linky jsou velmi oblíbenou součástí kuchyně. Dobře se udržují, nikde nevyčnívají a vypadají velmi pěkně. Nejoblíbenější je v současné době moderní indukční deska, ale svou oblibu ještě úplně neztratila i deska sklokeramická. Chcete-li připravit chutná jídla na spolehlivé varné desce, která má navíc styl, bude pro vás ideální pořízení právě zabudované varianty indukční varné desky. Současné indukční varnédesky jsou zcela bezpečné, dochází k ohřevu jen samotného dna hrnce, případně pánve. Rychlost ohřevu vás i přesto překvapí. Krásný design mají také vestavné trouby, které mohou nabízet dokonce moderní vylepšení v podobě pyrolýzy. Modely vybavené tímto systémem jsou bezpečné, neboť dochází k čištění trouby  vysokým žárem. Pečení, vaření, dušení i další přípravy pokrmů jsou v této troubě dokonale efektivní. Výhodnou variantou nám může být set trouby a varné desky.

Vestavné varné desky a trouby

Myčky, mrazáky a lednice

Nevýhodou volně stojící ledničky nebo mrazáku je minimalizace prostoru, navíc nevypadají příliš vkusně i v nerezovém provedení. I proto využijte vestavby, které se vyznačují jednoduchým otvíráním. Chladničku a mrazák vybírejte s energetickou třídou minimálně A, ideálně ještě vyšší. Ušetříte tím hodně peněz za energie. Nejoblíbenější je chladnička kombinovaná s mrazákem. Pokud jste sami, stačí vám chladnička o objemu 120 l, mraznička asi 50 až 80 l. Klasická rodina už s tímto nevystačí a potřebuje místa o něco víc. U myček na nádobí pak lze vybírat ze dvou variant, kdy jako lepší se jeví ta s horním ovládáním. Jakmile otevřete myčku, je možné nastavit přesný program, který vám bude vyhovovat. Myčka bude ve skříni tak dokonale ukryta, že si jí návštěvy ani nevšimnou.

Myčky, mrazáky a lednice

Mikrovlnky, kávovary a pračky

Spousta lidí si myslí, že mezi vestavné spotřebiče patří hlavně již zmiňované chladničky nebo myčky, ale není tomu tak. Krásně vypadají také další vestavby. Zejména pak mikrovlnné trouby a fritovací hrnce se pro tyto účely dokonale hodí. Jsou sice zdánlivě malé a nevýrazné, avšak v zabudované podobě mohou vytvořit zajímavý funkční i designový prvek.

U mikrovlnky chce někdo vyšší standard a požaduje i gril či další vychytávky a někomu stačí klasický ohřev potravin a nápojů. Při výběru si pohlídejte nejen vnitřní objem, ale i průměr otočného talíře, aby se vám tam pak vešly ty vaše. U fritovacího hrnce sledujte objem.

Mikrovlnka

Pro přípravu oblíbené ranní kávy, použijte nejlépe vestavný kávovar, vyznačující se kompaktností. Vestavné spotřebiče nemusíte používat jen v kuchyni, hodí se dobře také do dalších místností domu. Například v koupelně se bude vestavná pračka rozhodně dobře vyjímat, vždyť tam je často třeba ušetřit nejvíce místa.

Kávovary a pračky - ETD elektro Příbram

Pokud tedy uvažujete o pořízení vestavných spotřebičů, doporučujeme produkty od následujících výrobců: Electrolux, Teka, Whirlpool, Küppersbusch, Miele, Mora, Siemens, AEG, Bosch, Brandt, Beko, Bauknecht, Blomberg a další.