Masivní stůl Lagoa

Masivní stůl Lagoa má konstrukci, která vychází z desky s menšími luby. Ty jsou mírně zapuštěny pod deskou stolu. Toto provedení dokonale skrývá případný rozkládací systém. Právě u tohoto modelu je rozkládací systém velmi detailně propracovaný jak technicky, tak i esteticky. Deska se napojuje na „nožní mosty“, proto při složení stolu není takřka poznat, že se dá i rozkládat.

Masivní stůl Lagoa | Rott design

Díky velmi kvalitním výsuvným systémům je rozkládací stůl velmi pevný a snadno se s tímto systémem manipuluje. Nohy stolu odjíždějí s rozkládacím systémem, a tak se již nikdy nebudete muset obávat, že některý z vašich hostů bude mít kvůli překážející noze stolu nepříjemné sezení. Stolování se tak stane mnohem pohodlnější pro všechny. Masivní stůl Lagoa má nohu vždy na svém konci a je jedno, jestli je rozložený či složený. Stůl je možné prodloužit o 45 cm, 60 cm, 70 cm, 100 cm a 2x49 cm.

Nohy stolu mají v půdorysu rozměr 10x10 cm.

Stoly, které jsou větších rozměrů, mají do noh zafrézovaná kolečka či kluzáky, aby se s nimi snadněji manipulovalo při rozkládání. Jsou velmi pevné s bytelnou konstrukcí, ať už rozložené nebo ne.

Nohy stolu Lagoa | Rott design

Modely Antigua, Aruba a Lagoa jsou rozdílné v konstrukci „nožního mostu“. Aruba má nohy spojené s vrchním trámkem pomocí klasického tesařského spoje na čep a rozpor. Model Antigua je v místě spoje seříznut na 45° a model Lagoa má horní trámek vsazený mezi nohy.

Stoly od společnosti Rott jsou vyráběné z kvalitních dřevin Dubu, Buku nebo Ořechu. Dřeviny je možné bělit či mořit do různých barev. Pouze ořech se dodává jen přírodní. Dub má dvě varianty (čistý a divoký), stejně tak buk (čistý a jádrový). Veškeré dřeviny pocházejí od prověřených německých nebo italských dodavatelů. Stromy samotné jsou z celé Evropy i z Čech. Ořech se dováží ze Severní Ameriky.

Desky na stolech jsou z průběžně lepené spárovky, i proto jsou skutečně pevné a nekroutí se. Stoly se mohou olejovat, voskovat nebo lakovat. Mořené stoly se lakují či voskují. Lak je testován dle norem DIN EN 12720, olej dle EN 71-3.

Masivní stůl Lagoa | Rott design