Masivní jídelní stoly od českého výrobce Rott design

Firma Rott působí na českém trhu s masivním nábytkem už od roku 1990. Specializuje se především na výrobu kvalitních masivních rozkládacích jídelních stolů. Přírodní materiály zaručují originalitu výrobků svou kresbou a strukturou a design včetně různých detailů podtrhuje jedinečnost každého výrobku. Zákazníci si mohou sami vybrat detaily podle svých požadavků. Všechny masivní jídelní stoly z naší výroby jsou zpracovány tradičními truhlářskými postupy a díky tomu je nábytek od firmy Rott značkou té nejvyšší kvality. Jednotlivé stoly vyrábíme z masivního materiálu podle výběru zákazníka tak, aby výsledek splňoval požadavky na design a účelnost. Každý zákazník si může vybrat přesně takový design, jaký mu bude vyhovovat.

Jídelní stůl Varadero

Jaké dřeviny pro výrobu stolů používáme?

Masivní jídelní stoly vyrábíme ze tří základních druhů dřeva, kterými jsou buk, dub a ořech. Každé dřevo má své jedinečné vlastnosti. Bukové dřevo pak ještě dělíme na čistý a jádrový buk. U masivních stolů z dubového dřeva pak nabízíme dub čistý a divoký. Bukové i dubové stoly je navíc možné upravovat bělením nebo mořením do mnoha různých odstínů a barev. U stolů z ořechového dřeva by to bylo na škodu, a proto nabízíme výhradně jeho přírodní provedení.

Dřevo nakupujeme výhradně od těch nejlepších a prověřených dodavatelů z Itálie a Německa, takže je zaručena jeho vysoká kvalita. Masiv má navíc certifikát PEFC, který zaručuje jeho původ. Buky a duby pocházejí z různých míst Evropy, ořech pak je výhradně ze Severní Ameriky.

Masivní jídelní stůl Elli

Masivní desky jídelních stolů

Desky stolů jsou tradičně z průběžné lepené spárovky. Tato technologie lepení masivních desek stolů zaručuje jejich pevnost a tvarovou stálost. Běžná tloušťka desky je 3,2 cm, ale na přání zákazníka vyrábíme desky (pokud není uvedeno jinak) i o tloušťce 4 cm. O bělení a moření už jsme se zmiňovali, ale ještě je nutné vyzdvihnout finální úpravy dřeva.

Masivní rozkládací jídelní stůl Panama

Povrchové úpravy jídelního stolu

Pro povrchové úpravy našich stolů si můžete vybrat ze tří typů – lakování, voskování a olejování (u mořených stolů pouze lakování nebo voskování). Používáme pouze kvalitní a stálé laky, jež mají testy dle normy DIN EN 12720 a kvalitní oleje s normou EN 71-3. 

Povrchové úpravy jídelních stolů

Nohy jídelních stolů

Nohy našich masivních jídelních stolů jsou vyráběny o rozměrech 10 x 10 cm. 
Pro snadnější manipulaci se stolem při jeho rozkládání a skládání jsou u rozměrnějších modelů do noh zafrézovaná kolečka nebo kluzáky. Všechny naše masivní stoly se vyznačují vysokou pevností a stabilitou. To platí jak pro stoly s výsuvným systémem, tak i pro stoly bez něj.

I konstrukce nožního mostu je v několika variantách. Např. masivní stůl Aruba má nohy s vrchním trámkem spojeny klasickým spojem na čep a rozpor, model Antigua má v místě spoje seříznutí na 45° a model Lagoa má mezi nohy vsazený horní trámek.

Nohy jídelního stolu Havana

Výsuvný systém masivních jídelních stolů – rozměry

Nabízíme masivní rozkládací jídelní stoly různých rozměrů. V následujících řádcích se můžete podívat na konkrétní míry našich jídelních stolů.

Rozkládací systém
- 45 cm, 60 cm, 70 cm, 100 cm, 2 x 40, 2 x 49 cm (masivní jídelní stůl Antigua, Aruba a Lagoa) 
- 60 cm, 70 cm, 100 cm, 2 x 49 cm (masivní jídelní stůl Hanna) 
- 60 cm, 70 cm, 95 cm, 2 x 47 cm (jídelní stůl Bea a Beatrice) 
- 50 cm, 70 cm (masivní jídelní stůl Fiona) 
- 42 cm (Ida) 
- 42 cm, 2 x 40 cm, 2 x 45 cm, 2 x 50 cm (Julia) 

Rozkládání z šuplíku
- 46 cm, 51 cm (Bahamas)

Nástavná deska
45 cm Havanna, Martinique, Varadero 
50 cm Anna, Caro 
60 cm, 2 x 50 cm Dora, Elli, Panama 

Přídavná deska – granit
30,5 x 30,5 cm Anna, Caro

Rozkládací jídelní stůl Bea

Rozložený stůl Bea

Složený stůl Bea

Další možnosti masivních jídelních stolů

Standardní výška našich masivních jídelních stolů je 75 cm, u typů Anna a Caro pak 77 cm. Pokud ale vašim potřebám vyhovuje jiná výška, můžete si ji nechat upravit podle Vašich požadavků.


Dále nabízíme také možnost objednání varianty stolu se skleněnou deskou o rozměrech 40 x 90 cm nebo variantu, jejíž součástí je i box na dekoraci. U větších typů stolů od rozměru 160 x 80 cm je prosklení možné pouze u pevných stolů, případně u stolů s přídavnou deskou.
Dále pak nabízíme designové úpravy jako je cínování suků u stolů z masivního divokého dubu nebo jádrového buku, navazující kresbu dřeva stolu nebo moření. U některých povrchových úprav se proto účtuje příplatek ve výši 5 procent.

Jídelní stůl Antique

Jídelní stůl Anna

Informace o naší firmě

Firma Rott je rodinný podnik sídlící nedaleko Plzně v malebné obci Hromnice. Výrobou kvalitních masivních stolů se zabýváme od roku 1990. Navštívit nás ale můžete i v Praze, kde máme otevřenou od roku 2013 vlastní podnikovou prodejnu na adrese Vinohradská 21, Praha 2. Koupit si zde můžete mimo výrobků z naší produkce i další kvalitní zboží od našich partnerů, včetně luxusních kožených sedacích souprav, bytových doplňků a dalšího vybavení.

Aktuálně se naše výroba firmy Rott zaměřuje především na rozkládací masivní jídelní stoly, které exportujeme na zahraniční trhy a velmi důležité pro nás, je uspokojování potřeb našich českých zákazníků. Jsme schopni vybavit masivním nábytkem nejen Váš dům, ale třeba i restauraci nebo hotel. Při návrzích stolů spolupracujeme se špičkovými architekty a díky tomu naše produkty vynikají jedinečným moderním designem.
Firma v současné době zaměstnává kolem 50 lidí. Na jejím chodu se aktivně podílejí jak majitel a zakladatel firmy Petr Rott, tak i jeho syn Jan.

Historie podniku
•    1990 – 1992 drobné zakázky v malé dílně v místě bydliště
•    1992 – 1994 výroba v pronajatých prostorách 1000 m2, první zaměstnanci, převážně sériová výroba
•    1994 – 1997 budován současný výrobní areál v Hromnici, 4000 m2 výrobní plochy + venkovní sklady, NC stroje
•    1998 – 2004 rozšiřování výrobního programu, orientace na export, postupný přechod na výrobu z masivu, skladové zásoby u přirozeně sušeného masivu v objemu 800 – 1000 m3
•    2004 založení obchodní firmy Rott s.r.o.
•    2005 vývoz do zahraničí – Německo, Dánsko, Rakousko, Švýcarsko
•    2006 export / import
•    2007 převážně masivní zakázkové stoly pro smluvní patrnery, budování prodejní sítě v zahraničí
•    2008 rozšíření aktivit o prodej řeziva a spárovek
•    2009 zvýšení aktivity na českém trhu, výstava v Praze
•    2010 vybudován provizorní showroom ve výrobním areálu v Hromnicích
•    2010-2012 prodej v ČR přes smluvní partnery i přímo zájemcům z četných výstav
•    2011 založena firma Rott design
•    2013 dostavěna nová hala a showroom v Hromnicích, otevřena první podniková prodejna v Praze na Vinohradské třídě