Kulatý masivní stůl Elli

Dřeviny, které jsou používány na výrobu masivních stolů v designu „Elii“ jsou nakupovány u nejkvalitnějších německých či italských dodavatelů a mají certifikát PEFC. Stromy jako takové jsou však ze všech částí Evropy, mimo jiné i z České republiky.

Kulatý masivní stůl Elli

Výrobní dřeviny a jejich povrchové úpravy

Mezi nejčastěji používáné dřeviny patří dub (čistý nebo divoký), buk (čistý nebo jádrový) a ořech. Dub a buk lze různě povrchově upravovat, například bělit nebo mořit. Ořech je dodáván jen v přírodních barvách. Povrchové úpravy již hotových jídelních stolů lze provádět lakováním (testy dle normy DIN EN 12721), olejováním (EN 71-3) nebo voskováním. Konečná podoba mořených stolů je ještě upravena lakem, nebo voskem.

Kulatý masivní stůl Elli

Parametry stolu

Masivní stůl Elli má v průměrech kruhu od 90 cm do 140 cm a jeho výška standartně bývá 75 cm. Stůl bývá vcelku v případě, že má desk průměr do 120 cm. Větší stoly bývají složeny ze dvou půlkruhů. Ty jsou spojeny ze spodní strany stolu luby. V tomto spoji ne navrchu viditelná spára. Stůl má uprostřed nohu s otevřenou konstrukcí. Deska stolu má maximální sílu 3 cm a pohledová hrana je jen 1 cm silná - stůl tak opticky působí, i přes svou masivnost, velice odlehčeně.

Kulatý masivní stůl Elli

Možnost nástavných desek

Stůl Elli nabízí vložení jedné nebo dvou nástavných desek, se kterými je možné vytvořit stůl ve tvaru oválu, který bude mít na délku až 240 cm a bude široký 140 cm. K tak velkému stolu se vejde skutečně mnoho lidí, takže je to stůl ideální pro různé oslavy a večírky. Navíc, díky jeho skvělé konstrukci, kdy jsou nohy vždy na konci stolu, ať už je stůl rozložený nebo složený, se každému hostu dostane maximálního komfortu.

Kulatý masivní stůl Elli

Tyto desky bývají vyrobené z lepené spárovky, která zajistí absolutní pevnost a zabrání nepříjemnému a nevzhlednému kroucení. Tloušťka desky je standardně 3 cm, a pokud tomu není u daného stolu napsáno jinak, je možné vyrobit desku o maximální síle 4 cm.