Kulatý masivní stůl Dora

Kulatý masivní stůl s názvem Dora se může pochlubit centrální nohou s otevřenou konstrukcí a moderní zaoblenou hranou své stolové desky. Stůl Dora je vyráběn ve standartních rozměrech, které jsou od 90 cm až do 140 cm v průměru a výšce 75 cm (do průměru 120 cm je deska stolu ještě v jednom celku). U větších stolů bývá tato deska složena z půlkruhů, které jsou zespod spojeny luby. Samotnou desku stolu je možné pořídit jen o síle 3 cm.

Rozkládací systém

Stůl Dora má také možnost vložení až dvou desek do svého středu, čímž vznikne oválný stůl, který bude mít délku až 240 cm a jeho šířka může být až 140 cm. Díky tomu, že v rozích nebudou nohy, je možné pohodlně ke stolu posadit větší množství vašich přátel.

Dřeviny

Masivní stůl Dora si můžete pořídit ve třech provedeních, podle použitého dřeva, a to: DUB, BUK A OŘECH. U dubu dále rozlišujeme varianty „čistého“ a naopak „divokého“. U buku zase rozlišujeme „čistý“ a buk „jádrový“. Všechny tyto dřeviny je možné bez problémů bělit, či mořit do nejrůznějších odstínů. Nicméně ořech je možné pořídit jen v jeho přirozené barvě.

Všechny používané dřeviny na výrobu stolů jsou nakupovány u těch nejkvalitnějších německých a italských dodavatelů dřevin, kde je záruka toho, že má dřevo speciální certifikát PEFC. Samotné stromy jsou už pak z nejrůznějších koutů jak Evropy, Ameriky, tak i ČR.

Desky stolu

Desky do těchto stolů jsou vyráběny z průběžné lepené spárovky, což znamená, že jsou velmi pevné a nemají tendenci se kroutit. Standartní tloušťka této desky je 3,2 cm nebo popřípadě také 4 cm.

Povrchové úpravy

Povrch stolu můžete upravovat nejrůznějšími metodami, jako je například olejování, voskování, či lakování. U stolů, které byly mořeny, jsou posléze prováděny konečné úpravy lakem nebo také voskem. Lak, který je na tyto stoly používán, musí splňovat normu DIN EN 12720 a olej EN 71-3.

Kulatý masivní stůl Dora | Rott design

Kulatý masivní stůl Dora | Rott design