Jaké typy podlah můžete dát do kuchyně?

Kuchyň je velmi frekventované místo, kde tráví lidé mnoho času a zároveň se zde během dne udělá i největší nepořádek. Proto by podlaha v ní měla být především odolná a hlavně nenáročná na údržbu. Nejlepší je taková, kterou lze v případě znečištění jednoduše setřít. Nezřídka mívají v kuchyni své místo i domácí mazlíčci, kteří zde mají k dispozici misky s vodou a jídlem. Při výběru podlahy se soustřeďte nejen na její vzhled, ale nezapomínejte ani na její praktické vlastnosti.

Odolnost proti poškození

Podlaha by měla vydržet pád nožů, hrnců či jiného nádobí. Také by měla být odolná například proti otlaku nohou od stolu či například vůči pošoupávání židlí. Z tohoto důvodu, i v případě velmi odolné podlahy, je důležité opatřit nábytek nalepovací filcovou podložkou, která podlahu ochrání proti poškození. V kuchyni velmi často bývají přítomné i děti. Protože právě nádobí, vařečky a jiné náčiní, je pro ně tou nejlepší hračkou. Vaše podlaha je tak vystavena zkoušce odolnosti den co den. 

Odolná proti vodě

Je samozřejmostí, že kuchyňská podlaha by měla vydržet i častý kontakt s vodou. V tomto případě není úplně nejvhodnější klasická laminátová podlaha, kterou může voda snadno poškodit. Naproti tomu vinyl nebo marmoleum vodu snese bez potíží.

Používané materiály

Vinyl a PVC

Vinylové podlahy  a PVC patří k nejčastěji používaným materiálům v kuchyňských i jiných prostorech. Odolávají vlhkosti a dobře se udržují. Mají vysokou pevnost a vydrž. Odolávají poškození (prasknutí, promáčknutí, různé druhy zašpinění, zabarvení, propálení či poškrábání). Když vám spadne na zem talířek nebo sklenička, nemusí se díky jejich měkkosti vždy rozbít. Oproti jiným materiálům je vinyl i PVC velmi příjemný pro nohy a dekory obou druhů podlah velmi realisticky připomínají přírodní materiály. Některé druhy lze pokládat i na stávající podklady (na dlažbu, dřevo, korek a jiné). Nedají se položit pouze na koberce, ty se musí před pokládkou odstranit.  Jsou vhodné i jako izolátory hluku kročejového i akustického. Pokládka může být různá (celoplošné lepení – využití podlahářského lepidla či samolepicích dílců, pokládka na volno nebo plovoucím způsobem s click systémem).

Vinylové a PVC podlahy do kuchyně Fatra

Dlažba

Velmi oblíbenou volbou je dlažba. I ona má mnoho možností designu a hodí se tak do každé kuchyně. Velkou výhodou dlažby je to, že se dobře udržuje a čistí, což je v kuchyni velmi důležité (to ovšem neplatí pro spáry mezi dlažbou – ty se rychle zašpiní a obnovovač původního vzhledu spár je poměrně drahý – volte tedy spárovací hmotu tmavých odstínů). V nabídce je mnoho různých variant, které se hodí do kuchyně. Jestliže preferujete rustikální vzhled či moderní design, obojí můžete mít. Dlažba se využívá i jako obklad mezi kuchyňskou linku. Nevýhodou dlažby je její chladnost. Tento problém však může vyřešit podlahové vytápění. Další mínus je i možnost popraskání v případě, že vám na dlažbu upadne těžký a tvrdý předmět. Odstraňovat starou a poškozenou dlažbu je poměrně náročné.

Dlažba do kuchyně RAKO

Dřevo

Dřevo zažívá v poslední době velký boom a jeho použití v kuchyních má stále více příznivců. Protože však je kuchyň vystavena větší zátěži než třeba obývací pokoj či ložnice, je důležité vybrat takovou podlahu, která vydrží větší namáhání a snadno se udržuje. Dřevěná podlaha, která je ošetřena lesklým povrchem (lakem), je na údržbu mnohem lepší než matná, voskovaná či kartáčovaná podlaha se zkosenými hranami.  Dřeviny, které lze využít pro podlahy v kuchyni jsou zejména – dub, jasan, ořech, merbau doussie, jatoba a podobné. Nejčastěji se volí exotické dřeviny, které tolik nepodléhají vlhkosti a rozdílným teplotám. Znovu máte na výběr různé provedení (celomasivní – parkety, mozaiky a prkna, vrstvené – dvouvrstvé, třívrstvé neboli dýhované). Jestliže máte v kuchyni podlahové topení, nemůžete celomasivní podlahy použít. Vhodnější volbou jsou vrstvené, které se tolik nemění co do rozměru i objemu a nesesychají při různých změnách teplot či vlhkosti. Pokud tedy uvažujete pořídit si do kuchyně dřevěné podlahy, jednoznačně volte ty vrstvené!

Dřevěné podlahy do kuchyně Pergo

Marmoleum

Marmoleum je přírodního původu a navíc velmi vhodné pro děti, protože je zdravotně nezávadné (to ovšem platí i pro ostatní výše zmíněné materiály). Jeho cena je o něco vyšší než u klasického lina, ale většinou to nejsou markantní rozdíly. Velmi dobře se udržuje, vydrží po dlouhá léta. Mezi další výhody patří i odolnost proti zatížení a otisku nábytku, je to nehořlavý materiál, nehrozí propálení cigaretou, hygienicky nezávadný, dekorativní a dobře se svařuje. Díky svařování je pak vodotěsný. Má antistatické vlastnosti a je pružný.

Marmoleum do kuchyně Forbo